Tapk Ekologija.lt bendruomenės nariu - Prisijunk su Facebook   arba Registruokis

Deginti žolę – nusikaltimas gamtai

BFL nuotrauka

Autorius: ekologija.lt
Data: 2012.04.13 11:51

Reitingas:
702/0

Atkreipti visuomenės dėmesį į pastaruoju metu vis dažnėjančių žolės gaisrų žalą gamtai ir žmonėms – toks šiandien 12 val. sostinės Europos aikštėje prasidėsiančios akcijos „Nedegink žolės, saugok gamtą ir save“ tikslas. Šią prevencinę akciją organizuoja Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

Miškininkai ir priešgaisrinės apsaugos pareigūnai supažindins su žolės gaisrų statistika, patars, kaip juos gesinti, primins, kokios baudos už pernykštės žolės deginimą. Akcijos metu koncertuos miškininkų folkloro ansamblis „Nalšia“ ir Vidaus reikalų ministerijos pučiamųjų orkestras, jaunieji miško bičiuliai ir jaunieji ugniagesiai dalins žolės gaisrų prevencijai skirtus lankstinukus.

Pastaruoju metu šalyje kiekvieną parą kyla per šimtą žolės gaisrų. Dažniausiai pernykštė žolė padegama Vilniaus apskrityje. Čia vien balandžio 10 d. tokių gaisrų gesinti ugniagesiai skubėjo daugiau kaip 30 kartų.

Kiekvieną pavasarį Lietuvoje tyčia padegama nemažai pernykštės nenušienautos žolės plotų. Dėl to kyla ir beveik visi pavasariniai miško gaisrai. Deginti žolę – nusikaltimas gamtai. Ugnyje žūsta vabzdžiai, voragyviai, ropliai, žolėje ant žemės perinčių paukščių lizdai su dėtimis, smulkioji fauna, teršiama atmosfera. Žolės deginimas kelia pavojų ir pačių žmonių saugumui – liepsna gali lengvai persimesti į miškus, durpynus, kitas atviras lauko vietas, pastatus, techniką ar kitą turtą.


Aplinkos ministerijos informacija

Norėdami rašyti komentarus prisijunkite prie Ekologija.lt bendruomenės Prisujunk su Facebook  
© ekologija.lt, 2012. Visos teisės saugomos. Atsiliepimai, komentarai ir pagalba - pagalba@ekologija.lt