Tapk Ekologija.lt bendruomenės nariu - Prisijunk su Facebook   arba Registruokis

Radiologinis incidentas Prancūzijos AE

Autorius: ekologija.lt
Data: 2012.04.08 10:16

Reitingas:
681/0

Radiacinės saugos centras iš Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos gavo pranešimą, kuriame teigiama, kad 2012 m. balandžio 5 d. apie 12:00 val. (vietos laiku) Prancūzijos šiaurės vakaruose esančioje Penly atominėje elektrinėje antrojo energetinio bloko reaktoriaus pastate įvyko gaisras. Pranešama, kad užsidegė reaktoriaus pastate išsiliejęs tepalas. Gaisrą užgesino vietinės priešgaisrinės apsaugos komandos.

Taip pat pranešama, kad 19:30 (vietos laiku) pagrindiniame antrojo reaktoriaus kontūre aptiktas nedidelis aušalo nuotėkis, viršijantis normalios eksploatacijos ribas, kuris buvo surinktas į specialias talpyklas. Pagrindiniame kontūre sumažinus slėgį ir temperatūrą, nuotėkis sumažėjo iki leistinų ribų.

Informacijoje teigiama, kad įvykis poveikio aplinkai neturėjo. Pagal Tarptautinę branduolinių ir radiologinių įvykių skalę (INES) įvykis preliminariai priskiriamas 1 skalės lygiui (žemiausiam). Tokio pobūdžio atominės elektrinės incidentas jokios įtakos Lietuvos gyventojų sveikatai neturėjo.


Norėdami rašyti komentarus prisijunkite prie Ekologija.lt bendruomenės Prisujunk su Facebook  
© ekologija.lt, 2012. Visos teisės saugomos. Atsiliepimai, komentarai ir pagalba - pagalba@ekologija.lt