Tapk Ekologija.lt bendruomenės nariu - Registruokis

Surenk įdomų inkilų kėlimo savaitgalį ir Tu!

Autorius: OZONAS
Data: 2013.03.13 10:00

Reitingas:
842/0

Inkilų gamyba ir kėlimas - puiki rankdarbių ir meistravimo proga bei prasminga iškyla į gamtą. Tai šventė šeimoms, o ypač būsimiems būstų savininkams:
https://picasaweb.google.com/ieva.malaiskaite/InkiluKelimasValuikose?authuser=0&authkey=Gv1sRgCKG5uf_uvYfr_QE&feat=directlink

Štai keletas inkilų gaminimo ir kėlimo rekomendacijų:

Pasirinkite kam kelsite inkilą: paukščiams, šikšnosparniams ar vabzdžiams. Šalia žmonių gyvenamų namų, sodybų inkilai dažniausiai keliami varnėnams, naikinantiems sodų kenkėjus ir džiuginantiems šeimininkus savo giesme, taip pat zylėms. Entuziastai inkilus kelia ir miškuose (pelėdoms, musinukėms, raudonuodegėms, lipučiams ir kt.), ir ne tik paukščiams, bet ir šikšnosparniams, bendruomeniniams vabzdžiams.

Inkilai paukščiams.
Dėžutės formos inkilai - įprastiniai inkilai tinkantys daugeliui stambiems ir smulkiems uoksiniams paukščiams. Gaminami iš medinių neobliuotų lentų. Jei lentos vis dėlto yra obliuotos, padarykite įpjovimus, kad paukštis galėtų lengvai išlipti.
Uoksinis inkilas - apvalus pailgas inkilas neretai pagamintas iš išpuvusio medžio kamieno, tinkamas daugeliui uoksinių paukščių.
Svarbu žinoti, kad nėra labai svarbu medis, į kurį kelsite inkilą, svarbiausia, kad paukščiui būtų patogu priskristi.  
Inkilo neatsukite į šiaurės pusę, nes ten bus šalta, geriau pietrytinė, rytinė pusė. Pietuose kelti inkilą irgi nėra labai gerai, nes bus karšta.

Kokiame aukštyje inkilą kelti?
Priklauso nuo to, kam jis bus skirtas. Rekomenduojamas aukštis - 4-5 m. nuo žemės. Atstumas tarp inkilų – reikia laikytis bent 30-50 m atstumo

Inkilai šikšnosparniams!
Šikšnosparniai inkiluose apsigyvena grupėmis, ne po vieną ar poromis. Jų inkilų anga kaip plyšys įrengiamas apačioje. Gaminami paprastai iš 2,5 cm storio neobliuotų lentų ir kabinami medžiuose ar prie medinių pastatų sienų.

Inkilai vabzdžiams (boružėlėms)
Vabzdžiams skirti inkilai - tai stačiakampės ar kvadratinės dėžutės su keliomis skylutėmis (smulkesniems vabzdžiams, pvz. boružėlėms, kurios yra geriausios daržininko draugės) ar plyšiais (drugiams). Kamanėms įrenginėjami inkilai kuriuose į vidų prikraunama nendrių, skudučių, garšvų stiebelių.

Šiais metais pavasaris  vėluoja, todėl inkilus rekomenduojama kelti dar visą kovo mėnesį. Inkilų kėlimas yra puiki pagalba urbanizacijos, žemės ūkio veiklos iš nuolatinių buveinių stumiamiems paukščiams, o kartu tai ir smagus užsiėmimas visai šeimai ir draugams.

Dėkojame Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijai (VKTK, www.vtdko.lt) už suteiktas patalpas inkilų gamybai.

Norėdami rašyti komentarus prisijunkite prie Ekologija.lt bendruomenės Prisujunk su Facebook  
© ekologija.lt, 2012. Visos teisės saugomos. Atsiliepimai, komentarai ir pagalba - pagalba@ekologija.lt